• https://www.facebook.com/safakoncukoleji
  • https://twitter.com/safakoncukoleji

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ

TÜRKİYE OMURİLİK FELÇLİLERİ DERNEĞİ' NE MAVİ KAPAK DESTEĞİMİZ

Yine hayatlara dokunduk. İyiliksever tüm çocuklarıma ve velilerime bir çağrımıza kulak veren tüm gönül dostlarımıza 5000 kapakla hayata köprü olan engelsiz bir hayata destek olan ŞAFAK ÖNCÜ AİLESİNE
Yürekten Teşekkürler...BÜYÜK OTURAK VE EŞME' YE KİTAP YARDIM PROJELERİMİZ

"BİR ÇOCUK OKUSUN DÜNYA DEĞİŞSİN." Sloganıyla yola çıkan okulumuz Büyük Oturak ve Eşme' deki okullara kitap yardımında bulundu. Okulumuz öğrencilerinin azimle topladığı kitapları okullarına ulaştırmanın mutluluğunu taşıyoruz.
EGE ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ VE HEMATOLOJİ SERVİSİNE YARDIM KONSERİ
Acı diyorum efendim, oda evrensel olmalı; bir çocuğun eline diken batsa insanoğlu yanmalı”
Okul dört duvar değildir diye çıktık yola. Yaşayan, soran sorgulayan, vatan ve insan sevgisiyle dolu, vicdanı yüksek çocuklar yetiştirmekti amacımız. Hızla ilerliyoruz bu kutsal amaçlar uğruna.
Muhteşem bir sosyal sorumluluk projesine imza attık. Ege Üniversitesi Onkoloji servisindeki çocuklarımızın istedikleri tüm yeni yıl hediyelerini hazırladık umut olsun diye.. Gülsün diye çocuklarımız Onkolojinin koltuklarını, ihtiyaç olan tüm televizyonları, deterjanları ve diğer dernek ihtiyaçlarını karşıladık.
Bu projeye destek olan tüm misafirlerimize, velilerimize, harçlıklarıyla hediye alan vicdanı yüksek çocuklarıma, hiçbir ücret talebi olmadan muhteşem sesiyle bizleri onurlandıran yüce gönüllü Hazer Yakut a, bizi bu proje ile buluşturan, tedavi gören çocuklarımızın can abisi, kan abisi Türkiye Kan Ordusu başkanı (Türkiye Kan Ordusu )Sayın Serhat Aytan a Türkiye’nin sayılı müzisyenlerinden olan orkestramıza (Caner Araal) , proje boyunca koşturan, hüzün ve onurla projeyi çocuklarımıza doğru anlatan tüm ekip arkadaşlarıma, iyi ki varsın dediğimiz Sezen Aksu’ya muhteşem ekip ruhuyla çalışan Okul Aile Birliği’mize yürekten, en yüce duygularımızla teşekkürü bir borç bilirizKARACAHİSAR ORTAOKULU GÖNÜL KÖYÜ PROJESİ

Uşak ilinde bulunan Karacahisar Ortaokulu ile gönül köyü projemizi Ekim ayında başlattık. Bu proje kapsamında Karacahisar Ortaokulu’nun kırtasiye ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Ayrıca okulun atıl durumda olan tuvaletlerini yenileyerek öğrencilere daha sağlıklı bir ortamda eğitim – öğretim görmelerini istiyoruz. Öğrencilerin sağlıklı ortamda beslenmeleri için okula yemekhane yaptırarak onların eğitimine katkıda bulunuyoruz.
Bu projeye Kayseri Soğanlı Köyü’nde yaptırılan bez bebekleri satın alarak maddi destek sağlayan velilerimiz, 5. Ve 6. Sınıflarımızla yaptıkları gıda kermesi ile de desteklerini sürdürdüler.

Ayrıca 5.sınıf öğrencilerimiz okul gazetesi çıkardılar. Bu okul gazetesini satarak topladıkları parayı Karacahisar okuluna bağışladılar.

       


EGE ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ HASTANESİ YARDIM KAMPANYASI

Ege Üniversitesinde tedavi gören bebek ve çocukların ihtiyaçlarını gidermek için bu kampanya ile çıktık yola. Amacımız onların ağır tedavileri sırasında biraz olsun yüklerini hafifletmekti.
Tedavi olan hastaların sürekli ihtiyaçları olan;
  • Bebek Bezi
  • Sıvı Sabun
  • Sıvı Çamaşır Deterjanı
  • Alkolsüz ıslak mendil
karşılayarak onların yanında olduğumuzu ve öğrencilerimize yardımlaşma duygusunu aşıladık. Kampanya 1 Mart 2016 tarihine kadar devam etti. Bu süre içinde tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz, ihtiyaç listesinde bulunan malzemelerden alarak destek oldular. Tüm malzemeler Türkiye Kan Ordusu derneği ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.