• https://www.facebook.com/safakoncukoleji
  • https://twitter.com/safakoncukoleji

İngilizce Bölüm Başkanlığı

İNGİLİZCE BÖLÜM BAŞKANLIĞI
Şafak Öncü Koleji olarak İngilizce eğitim hedefimiz; öğrencilerimizi küreselleşen dünyaya hazırlayıp onları her konuda söz sahibi bireyler haline getirmektir. Öğrencilerimiz, İngilizceyi günlük hayatın gereksinimleri, teknolojik yenilikler, sanatsal faaliyetler, spor etkinlikeri ve proje merkezli çalışmalar üzerinden pratik etmektedirler. İngilizce derslerimiz, alanında uzman öğretmenlerimizin hazırladığı çalışmalarla öğrencilerimizin “yaparak ve yaşayarak” öğreneceği nitelikte sürdürülmektedir.

İNGİLİZCE BÖLÜMÜNÜN AMACI;
-İngilizceyi kendi anadili seviyesinde etkin bir şekilde kullanabilen,
-Dünyayı yakından takip eden,
-Uluslararası projelerde yer alan,
-Uluslararası sınavlara katılan,
-Topluluk önünde kendini iyi ifade edebilen bireyler yetiştirmektir.
 
ESOL CAMBRIDGE SINAVLARI
Okulumuz dünya çapında geçerliliği olan Cambridge ESOL sınavlarının test merkezlerinden biridir. 5. sınıftan 8. sınıfa kadar her öğrencimize sene başından itibaren düzenli olarak Starters, Movers, Flyers, Ket, Pet  sınav eğitimleri verilmektedir. Bu sınavlara katılmak isteyen öğrencilerimiz okulumuz yoluyla sınavlara kayıt yaptırabilmektedirler.
Avrupa Dil Portfolyosu – Dil Pasaportu, Avrupa Konseyi Dil Düzey Tanımları çerçevesinde, dinlediğini anlama, okuduğunu anlama, yazma ve konuşma becerilerini ölçer biçimde hazırlanmış sınavlar sonucunda edinilmiş sertifika ve diplomaları gerektirmektedir Uluslararası geçerliliği olan Cambridge English Language Assessment sınavları Türkiye’nin yanı sıra dünyadaki pek çok eğitim kurumu ve işveren tarafından İngilizce bilgi düzeyini gösterir sınavlar olarak tanınmaktadır. Cambridge English sınavları, tüm dünyada 20.000'in üzerinde üniversite, işverenler ve hükümetler tarafından kabul edilir. Sınavlarımız yüksek öğrenimin kapılarını açabilir, iş bulma fırsatlarını geliştirebilir ve uluslararası tanınırlığa sahip oldukları için öğrencilerin çalışma veya eğitim seçeneklerini artırabilir.