• https://www.facebook.com/safakoncukoleji
  • https://twitter.com/safakoncukoleji

Almanca Bölüm Başkanlığı

ALMANCA BÖLÜM BAŞKANLIĞI

Günümüzde birinci yabancı dilin yanı sıra ikinci yabancı dilin gerekliliğinin bilincinde olan kolejimizde; ikinci yabancı dil olarak ALMANCA eğitimi verilmektedir.
Öğrencilerimiz, 5. sınıftan itibaren; “temel konuşma”, “kendini ifade etme”, “okuma ve yazma becerilerini geliştirme”, “oyunlarla" ve "skeçlerle (mini diyaloglar)" öğrendiklerini günlük yaşamda kullanma fırsatı elde etmektedirler.

HEDEFLERİMİZ:
Öğrencilerimizin erken yaşta ikinci bir yabancı dilin farkına varmasını ve sevmesini sağlamak öğrencilerin dünya bakışını, kültürlerarası iletişimi, proje tabanlı öğrenmeyi ve öğrenci merkezli eğitimi desteklemektir.

NEDEN ALMANCA?
·Almanca, gramer ve dil yapısı olarak pek çok dilin temelini hazırlayabilen bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle; dünyada çok yaygın olan Alman okulları mezunları Almancanın yanı sıra İngilizceyi de çok rahat öğrenebilmekte ve bu öğrenim sürecinde çok hızlı ilerleyebilmektedir.
·Avrupa Birliği'nin anahtar dilidir. Tüm Avrupa’da kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.
·Kariyer hedefleyenler için ideal bir dildir. Yurt içi ve yurt dışındaki Alman firmalarında iş bulma imkânı sunmaktadır. Türkiye’de çok sayıda Alman firması bulunmaktadır.